Aktualności

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Polacy drugimi wicemistrzami pucharu Lamborghini

Udostępnij na Facebook
02.12.2016 22:23, autor: Informacja Prasowa, wyświetleń: 539

Finiszując na trzecim miejscu w pierwszym wyścigu ostatniej rundy Lamborghini Blancpain Super Trofeo Europe, Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski przypieczętowali w piątek w Walencji tytuł drugich wicemistrzów sezonu 2016 w klasie AM. W sobotę i niedzielę Polaków czekają jeszcze dwa wyścigi światowego finału.

Polski duet rozpoczynał weekend w Walencji na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Po wygraniu czwartkowych kwalifikacji Myszkowski startował do pierwszego piątkowego wyścigu z pole position i prowadził aż do obowiązkowego pit-stopu. Po zmianie kierowcy Lewandowski stoczył następnie zaciętą walkę do ostatnich metrów, sięgając po trzecią pozycję i trzecie podium w tym sezonie, dzięki czemu byli mistrzowie kraju w wyścigach długodystansowych awansowali na drugą lokatę w generalce.

Polacy przystępowali do drugiego starcia dnia i ostatniego pojedynku europejskiego sezonu z zamiarem walki o zwycięstwo nie tylko w samym wyścigu, ale i w tabeli. Niestety, już w pierwszym zakręcie w Lamborghini z numerem 5 po zbiorowej kraksie uderzyło inne auto, zmuszając Lewandowskiego do wycofania się z rywalizacji. Polacy mimo wszystko zakończyli sezon na wysokim, trzecim miejscu w generalce, sięgając po tytuł drugich wicemistrzów.

„Czujemy oczywiście lekki niedosyt, bo nie z własnej winy straciliśmy w drugim wyścigu szansę na walkę o mistrzostwo, ale mimo wszystko możemy być zadowoleni z całego sezonu – mówi Teodor Myszkowski. - Do pierwszego wyścigu startowałem z pole position i szybko wypracowałem sobie kilkusekundową przewagę, po czym kontrolowałem sytuację i oszczędzałem opony. Na swoim ostatnim kółku straciłem jednak kilka sekund za załogami, które zjechały na pit-stop wcześniej, dlatego Andrzej wrócił na tor na trzecim miejscu, ale ostro walczył, zapewniając nam trzecie podium w tym roku. Nasze auto mocno ucierpiało w drugim wyścigu, ale mechanicy pracują bardzo ciężko nad jego odbudową na światowy finał. W sobotę i niedzielę chcemy znów walczyć o zwycięstwa. Drugi wyścig ma według prognoz odbyć się na mokrym torze, a w takich warunkach byliśmy tutaj niedawno najszybsi podczas testów, więc mierzymy wysoko.”

„To był nasz pierwszy sezon po dłuższej przerwie i pierwszy w pucharze Lamborghini, więc jesteśmy zadowoleni z finiszu na podium w klasyfikacji generalnej – dodaje Andrzej Lewandowski. - Nie znaliśmy torów i cały czas się uczyliśmy, więc trzy podia i trzecie miejsce w tabeli to bardzo dobry wynik. W pierwszym wyścigu mieliśmy dużą szansę na zwycięstwo, ale straciliśmy trochę czasu podczas pit-stopów, a później na kilka kółek utknąłem za jednym z wolniejszych kierowców. Na finiszu musiałem ostro walczyć o drugie miejsce, sięgając ostatecznie po kolejne podium. Czułem się pewnie przed drugim wyścigiem i startując na nowych oponach chciałem narzucić mocne tempo od samego początku. Niestety, po błędzie jednego z kierowców byliśmy jedną z siedmiu załóg, które musiały wycofać się z rywalizacji już w pierwszym zakręcie. Przed nami jednak jeszcze finał światowy, podczas którego znów chcemy walczyć o zwycięstwa.”

W sobotę i niedzielę Myszkowskiego i Lewandowskiego czekają jeszcze dwa wyścigi światowego finału pucharu Lamborghini, w którym Polacy zmierzą się z najszybszymi kierowcami klasy AM z europejskiej, azjatyckiej i amerykańskiej edycji tej serii. Pierwszy z liczących 50 minut wyścigów w sobotę o 12:15. Drugi w niedzielę o 9:30. Bezpośrednie relacje z obu można oglądać z internecie, pod adresem http://squadracorse.lamborghini.com/live-streaming oraz youtube.com/user/TheSuperTrofeo.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: