Aktualności

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Michał Broniszewski trzeci w Dubaju!

Udostępnij na Facebook
15.01.2017 17:12, autor: Informacja Prasowa, wyświetleń: 235

Załoga Michał Broniszewski / Maro Engel / Hubert Haupt / Yelmer Buurman / Abdulaziz Al Faisal zajęła trzecie miejsce w wyścigu Hankook 24 Hours Dubai na torze Dubai Autodrome.

Po starcie z piątego pola załoga Mercedesa AMG GT3 zespołu Black Falcon przez cały czas trwania wyścigu utrzymywała się w ścisłej czołówce, zajmując miejsce na podium lub tuż za nim. W końcówce była szansa nawet na drugie miejsce, ostatecznie jednak rywale w Porsche okazali się nieznacznie szybsi.

- Miejsce w pierwszej trójce to zawsze duży sukces, zwłaszcza w tak prestiżowym wyścigu w bardzo mocnej i licznej obsadzie  – powiedział Michał Broniszewski po zakończeniu wyścigu. – Znaczenie wyścigu w Dubaju rośnie z roku na rok. Fakt, że odbywa się w martwym sezonie i praktycznie nie ma konkurencji w kalendarzu stanowi o jego atrakcyjności, nawet dla najlepszych zespołów i kierowców. Przed startem marzyliśmy po cichu nawet o zwycięstwie, ale dwie załogi Porsche były nie do pokonania. Niewiele zabrakło nam do drugiego miejsca. Pomimo to, jestem bardzo zadowolony zarówno z wyniku, jak i z tempa, którym jechaliśmy. Samochód był bardzo szybki i niezawodny. Podczas wyścigu mieliśmy bardzo dużo okresów neutralizacji, nazywanych w Dubaju „Code 60”. Mocno przeszkadzało to w utrzymaniu koncentracji, ale to nie do uniknięcia, gdy startuje prawe 100 samochodów o bardzo zróżnicowanych osiągach.

Bardzo się cieszę ze startu w Dubaju i osiągniętego wyniku. To bardzo udany początek sezonu. Teraz czeka mnie sporo pracy nad ułożeniem planów na sezon 2017. Myślę, że w ciągu kilku tygodni będę mógł je ogłosić.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2017 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: