Aktualności

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Alex Karkosik imponuje podczas testów Formuły 3

Udostępnij na Facebook
23.03.2017 15:06, autor: Informacja Prasowa , wyświetleń: 162

Torunian zakończył oficjalne testy serii Euroformula Open w hiszpańskim Jerez de la Frontera z dwunastym czasem, zaledwie półtorej sekundy od nowego rekordu toru. 

16-latek, dla którego testy bolidu Formuły 3 były nagrodą za wygranie bliskowschodniej serii Formuła Gulf, przez dwa dni pokonał w sumie aż 141 okrążeń, czyli 623 kilometry. Po pierwszym dniu jedyny Polak w stawce do lidera tracił zaledwie niecałe dwie sekundy. Drugiego, gdy aż sześciu kierowców poprawiło dotychczasowy rekord toru, Alex urwał blisko dwie sekundy, kończąc testy tylko półtorej sekundy za liderem, na imponującej, dwunastej pozycji.

Ważniejsze od ostatecznego czasu były jednak wyścigowe tempo oraz nauka i praca wykonana razem z doświadczonym zespołem, Campos Racing, aktualnymi mistrzami serii Euroformula Open, którzy zaprosili Aleksa do Jerez. W trakcie dwóch dni jeden z najmłodszych kierowców w stawce pracował nie tylko nad krótkimi przejazdami, ale pokonał również symulację wyścigu, testował ustawienia bolidu, opony i starty.

„To były niezwykle pracowite, ale i udane dwa dni – mówi Alex Karkosik. - Tor w Jerez zrobił na mnie duże wrażenie, a jego szybkie łuki były wyzwaniem zarówno pod względem techniki jazdy, jak i kondycji i wytrzymałości. 141 okrążeń pokonanych podczas testów pokazało jednak, że moje zimowe treningi fizyczne opłaciły się. Praca z ekipą Campos Racing pozwoliła mi wiele się nauczyć i dobrze zrozumieć nie tylko specyfikę bolidu Formuły 3, ale także wyścigów na najwyższym poziomie, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Dziękuję także Arturowi Janoszowi, który pomógł mi poznać tajemnice nowego dla mnie toru. Czas najszybszego kółka nie był dla nie najważniejszy, ale nie spodziewałem się, że pojadę tak dobrym tempem i wykręcę 1:35.5. Gdyby nie mały błąd mógłbym urwać jeszcze kilka dziesiątych sekundy i zakończyć testy w pierwszej dziesiątce, bo do siódmego miejsca zabrakło mi tylko czterech dziesiątych, ale to dla mnie tylko dodatkowa motywacja na przyszłość. Testy w Jerez przybliżyły nas także do ostatecznej decyzji na temat moich wyścigowych planów na sezon 2017. Wkrótce wszystko będzie już jasne.”

„Alex zaskoczył nas swoim tempem od pierwszego okrążenia
 – dodaje menedżer zespołu Adrian Campos Jr. - Bardzo szybko przystosował się do samochodu, nauczył toru i bez większego problemu utrzymywał się w pierwszej dziesiątce. Był też szybszy od kierowców z dużo większym doświadczeniem. To były dla nas pracowite testy, podczas których pracowaliśmy nad przejazdami kwalifikacyjnymi, symulacjami wyścigu i próbnymi startami, pokonując aż 141 okrążeń. Alex pokazał przez te dwa dni, że jest w stanie walczyć o dobre wyniki w wyścigach Formuły 3. Życzmy mu jak najlepiej w nadchodzącym sezonie i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli ponownie pracować razem z nim.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2017 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: