Aktualności

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Alex Karkosik punktuje na trudnym torze w Jerez

Udostępnij na Facebook
10.10.2017 08:58, autor: Inf. Prasowa , wyświetleń: 264

Alex Karkosik ukończył oba wyścigi przedostatniej rundy serii Euroformula Open na hiszpańskim torze w Jerez de la Frontera na siódmej pozycji, sięgając po kolejne cenne punkty do klasyfikacji generalnej. Jedyny Polak w stawce czeka już teraz na wielki finał sezonu w Barcelonie.

Tydzień po zmaganiach na włoskiej Monzy, gdzie ponownie stanął na podium w klasyfikacji debiutantów, 17-latek z Torunia ścigał się na południu Hiszpanii, gdzie na jednym z najtrudniejszych i najbardziej wymagających torów w kalendarzu narzucił bardzo dobre tempo.

W sobotę Polak był bliski zakwalifikowania się do startu w pierwszym rzędzie, ale gdy był na swoim najszybszym kółku sesja została przerwana z powodu wypadku.

W obu wyścigach kierowca włoskiej ekipy RP Motorsport nie miał łatwego zadania, bowiem Jerez to nie tylko jeden z najbardziej wymagających fizycznie, ale także najtrudniejszych do wyprzedzania torów w kalendarzu Euroformuły Open. Tym razem Polak, który kilka tygodni temu stał na podium na brytyjskim Silverstone, musiał zadowolić się parą siódmych miejsc.

Na dwa wyścigi przed końcem sezonu Alex zajmuje w klasyfikacji generalnej ósme miejsce i wciąż ma szansę na awans do pierwszej szóstki. Finał sezonu 2017 odbędzie się w ostatni weekend października w Barcelonie.

„To był bardzo trudny i wymagający weekend, po którym czuję spory niedosyt – mówi Alex Karkosik, który zimą wywalczył mistrzostwo bliskowschodniej serii Formula Gulf. - Pokazaliśmy podczas kwalifikacji, że mieliśmy tempo na walkę z czołówką, ale czerwona flaga na moim najszybszym kółku w sobotę i dalsze pole startowe sprawiły, że nie byłem w stanie przebić się na podium. Jerez to tor, na którym wyprzedzanie jest bardzo trudne, a w bolidach prawie niemożliwe, więc nie miałem łatwego zadania, ale najważniejsze, że zgarnęliśmy trochę punktów i zebraliśmy doświadczenie, które przyda się w przyszłości. W sobotę okazało się także, że po lecie spędzonym na intensywnych treningach zwyczajnie wyrosłem z odlewanego specjalnie dla mnie wiosną fotela, dlatego na niedzielę musieliśmy przygotować nowy. W Jerez dzieliliśmy tor z seriami GP3 i Formuła 2. Bardzo fajnie było zobaczyć z bliska bolidy, którymi chciałbym startować w przyszłości, ale póki co odliczamy już dni do finału EFO. Wiem już co prawda, że wyścigi w Barcelonie nie będą dla mnie ostatnimi w tym roku, ale chcę zakończyć sezon w barwach RP Motorsport w najlepszym możliwym stylu i znów powalczyć o podium.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: