Aktualności

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Polak na podium w mistrzostwach Andaluzji, teraz mistrzostwa Hiszpanii

Udostępnij na Facebook
16.10.2017 14:04, autor: Inf. Prasowa , wyświetleń: 384

16-letni Piotr Biesiekirski stanął na drugim stopniu podium kończącego sezon mistrzostw Andaluzji wyścigu klasy Open 600. Start na torze Almeria był dla niego zaledwie drugim za sterami ponad 100-konnej Hondy CBR600RR.

Ubiegłoroczny mistrz Polski klasy Moto3 kilka tygodni temu przesiadł się na motocykl klasy 600, jednocześnie kontynuując starty w wyścigach Supermoto. Po niedawnym, przede wszystkim treningowym debiucie w zawodach na swojej nowej Hondzie, w miniony weekend warszawianin wystartował w mistrzostwach Andaluzji, połączonych z zawodami regionu Kastylia-La Mancha.

Na torze Almeria jedyny Polak w stawce aż 21 zawodników imponował przez cały weekend, w kwalifikacjach zapewniając sobie piąte pole startowe, a połączony wyścig kończąc na czwartej pozycji, jako drugi w stawce mistrzostw Andaluzji i pierwszy w kategorii dla zawodników poniżej 18-tego roku życia.

W ostatni weekend października Biesiekirski wystartuje razem ze swoim zespołem, Euvic Mototek, w wyścigu mistrzostw Hiszpanii CEV klasy Open 600 na znanym z mistrzostw świata MotoGP i World Superbike torze w Jerez de la Frontera.

„Po bardziej testowym starcie w Albacete trzy tygodnie temu, w ten weekend czekały nas pierwsze prawdziwe zawody na nowym dla mnie motocyklu oraz z nowym szefem mechaników, Słowakiem Lacim Lorenzo Sinko – mówi Piotr Biesiekirski. - Cały czas uczę się nowego dla mnie, dużo mocniejszego motocykla, poprawiając zarówno swoją jazdę, jak i ustawienia, ale jednocześnie widzę z każdym okrążeniem, że idziemy w dobrym kierunku, a zawody w Almerii tylko to potwierdziły. Jestem także bardzo zadowolony z naszej współpracy z Lacim, który świetnie ustawił motocykl. W samym wyścigu początkowo straciłem trochę czasu za jadącym bardzo chaotycznie rywalem, który po kilku kółkach zaliczył zresztą wywrotkę. Co prawda straciłem przez to kontakt z pierwszą trójką, ale mając przed sobą czysty tor mogłem podkręcić tempo i poprawić czasy z kwalifikacji, jednocześnie kontrolując sytuację za moimi plecami i finiszując na drugim miejscu w mistrzostwach Andaluzji. Wkrótce czeka nas wymagający debiut w mistrzostwach Hiszpanii na jednym z najtrudniejszych torów w tym kraju, który pomoże nam podjąć decyzję na temat kierunku na sezon 2018. Jedno jest pewne. Po przesiadce z Pre-Moto3 pokochałem moją nową 600-tkę i wiem, że mamy przed sobą sporo udanych wyścigów.”

„Od czasu startów w Polsce Piotr zrobił bardzo duże postępy i mimo młodego wieku jest bardzo dojrzałym zawodnikiem – dodaje Jacek Molik, przedstawiciel FIM Europe, który sędziował zawody w Almerii. - Jeździ płynnie, bardzo dobrze dogaduje się z motocyklem i wie co chce osiągnąć w tym sporcie, ale także wie jak do tego dojść. Pozytywne wrażenie zrobiła na mnie nie tylko jego jazda, ale także praca po zejściu z motocykla i dokładna analiza swoich przejazdów. Piotr bardzo fajnie się rozwija i ma przed sobą bardzo ciekawe perspektywy. Jeśli nadal będzie pracował i trenował równie sumiennie, a znając go od kilku lat nie mam co do tego żadnych wątpliwości, to z pewnością zajdzie w tym sporcie daleko.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: