Aktualności

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Alex Karkosik liczy na podium w Barcelonie

Udostępnij na Facebook
26.10.2017 14:26, autor: Inf. Prasowa , wyświetleń: 400

Alex Karkosik wystartuje w najbliższy weekend w wyścigach ósmej i ostatniej rundy międzynarodowej serii Euroformula Open. Swój debiutancki sezon w bolidzie Formuły 3 17-letni torunianin zakończy na dobrze znanym sobie torze F1 w Barcelonie, gdzie chce walczyć o kolejne podia.

Młody zawodnik włoskiej ekipy RP Motorsport w Barcelonie startował już dokładnie rok temu w wyścigach francuskiej Formuły 4, będąc wówczas jednym z najszybszych kierowców w stawce i zwracając na siebie uwagę byłej gwiazdy F1, Pedro de la Rosy. Kilka tygodni później Alex na Circuit de Barcelona-Catalunya odbył swój pierwszy test w bolidzie Formuły 3.

Znając tor i mając na swoim koncie rok startów w blisko 250-konnym aucie, torunianin chce w ten weekend powtórzyć udane tegoroczne wyścigi na innych obiektach Formuły 1, Silverstone, Hungaroringu i Monzy, gdzie stawał na podium jako najmłodszy Polak w historii F3.

Ostatnie wyścigi sezonu odbędą się odpowiednio w sobotę o 15:00 i niedzielę o 13:15. Relacje na sportowych antenach Polsatu. Sobotni wyścig o godzinie 17:00 pokaże Polsat Sport Extra. Niedzielny na żywo w Polsacie Sport News. Bezpośrednie relacje z obu wyścigów oraz porannych sesji kwalifikacyjnych także na kanale YouTube pod adresem www.youtube.com/euroformulaopen .

„Nie mogę doczekać się powrotu do Barcelony – mówi Alex Karkosik, który zimą wywalczył mistrzostwo bliskowschodniej serii Formula Gulf - To trasa, którą z tegorocznego kalendarza znam chyba najlepiej, dlatego liczę na bardzo udany weekend. Sam tor jest bardzo ciekawy i ma praktycznie wszystko; dwie długie proste, zmiany poziomów, kilka bardzo szybkich, ale też kilka wolnych i technicznych łuków. Lubię ten obiekt, choć jest też dość wymagający. Chciałbym zakończyć swój pierwszy sezon w bolidzie Formuły 3 mocnym akcentem i spróbować znów stanąć na podium. Wiem jednak, że zadanie nie będzie łatwe. W Barcelonie zawsze bardzo szybkie są lokalne, hiszpańskie zespoły, ale razem z całym teamem RP Motorsport damy z siebie wszystko, aby zakończyć tę bardzo udaną, europejską część sezonu jak najlepszym wynikiem.”

Więcej informacji o Aleksie Karkosiku na jego oficjalnym profilu na Facebooku, pod adresem www.facebook.com/alexkarkosikofficial/ 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: