Aktualności

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Ciasny kokpit Ligiera

Udostępnij na Facebook
05.01.2018 21:59, autor: Informacja Prasowa, wyświetleń: 440

Michał Broniszewski wyjątkowo wcześnie rozpoczyna sezon 2018 startem w wyścigu 3x3H Dubai  na torze w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

 Zmiennikiem warszawskiego kierowcy w kokpicie prototypu Ligier JS P3 z silnikiem Nissan V8 o mocy 420 KM kategorii LMP3, wystawionego przez francuski zespół Graff Racingbędzie Włoch Giacomo Piccini. Dla warszawskiego kierowcy będzie to pierwszy start po zwycięstwie w grudniowym wyścigu Gulf 12 Hours na torze w Abu Dhabi.

- To chyba pierwszy wyścig na świecie w tym roku, nie można więc wcześniej rozpocząć sezonu! – mówi pół żartem Michał Broniszewski. – Dla nas weekend już się rozpoczął.W czwartek zrobiliśmy odlewy wkładki fotela. W piątek czekają nas pierwsze jazdy w trakcie trzygodzinnej prywatnej sesji testowej. Myślę, że ten czas powinien nam wystarczyć, aby poznać samochód. Na razie mogę powiedzieć tyle, że kokpit Ligiera jest ciasny i krótki. Przy moim wzroście 188 cm i długich nogach trudno mówić o komfortowej pozycji! To spore zaskoczenie, bo wcześniej jeździłem różnymi prototypami i zawsze po dostosowaniu pozycji pedałów i wkładki fotela było mi dość wygodnie. Kokpit nie ma wymuszonej wentylacji, tylko otwór przed kierowcą daje szanse na odrobinę świeżego powietrza. Przy ciepłej, a może nawet gorącej pogodzie może być to sporym problemem. Bardzo się cieszę z tego, że jedziemy razem z Giacomo, którego znam doskonale i z którym startowałem przez kilka sezonów w serii Blancpain. Zespół Graff Racing ma duże bagażem doświadczenie wyścigowe, dlatego liczymy na dobry wynik. Zobaczymy, jak wypadniemy jako nowicjusze w prototypie Ligier.

Program weekendu

Piątek, 5 stycznia

14.30     Prywatna sesja testowa

 

Sobota, 6 stycznia

8.30       Sesja treningowa

11.00     Sesja kwalifikacyjna

15.00     Hankook 3x3H Dubai – wyścig 1

 

Niedziela, 7 stycznia

9.00       Hankook 3x3H Dubai – wyścig 2

15.00     Hankook 3x3H Dubai – wyścig 3

 

W Dubaju obowiązuje czas GMT +4h. Różnica w stosunku do czasu środkowoeuropejskiego wynosi +3 godziny.  Na przykład godzina 14.00 w Dubaju to godzina 11.00 w Polsce.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: